Zamki Górnego Śląska - wycieczka autokarowa

Zamki Górnego Śląska - wycieczka autokarowa13 Oct 07:00 - 14 Oct 21:00 - Warsaw
Przewodnicy Warszawa

Route

ZAMKI GÓRNEGO ŚLĄSKA
Siewierz - Będzin - Kobiór - Pszczyna - Chudów - Gliwice - Nakło Sląskie - Sosnowiec-Sielce

Dzień I
Podstawienie o godz. 6:45 Plac Bankowy (między pomnikiem Słowackiego, a Galerią Porczyńskich)

godz. 7.00 Wyjazd z Warszawy przejazd na Śląsk

Siewierz
ruiny zamku książęcego datowanego na wiek XIV, będącego następnie siedzibą biskupów krakowskichBędzin
średniowieczna warownia obronna wzniesiona przez Kazimierza Wielkiego w systemie tzw. Orlich Gniazd na granicy Śląska, położona na wzgórzu nad Czarną

Sosnowiec-Sielce
Zamek Sielecki położony na lewym brzegu Czarnej Przeszy to najstarszy obiekt w Sosnowcu, sięgający swoją historią średniowiecza. Murowany zamek o cechach baroku zbudowany jest z kamienia wapiennego łamanego i cegły.

ok. godz. 18/19.00 obiadokolacja
zakwaterowanie

Dzień II

8.00 Śniadanie

Kobior
Zameczek Myśliwski Promnice jest jednym z najcenniejszych zabytków śląskiej kultury artystycznej XIX wieku. Malowniczo położony w przepięknym miejscu, dawnej Puszczy Pszczyńskiej nad Jeziorem Paprocańskim reprezentuje unikalny typ rezydencji leśnej na skalę europejską.

Pszczyna
Zamek, dawna rezydencja magnacka, powstała w XI lub XII w., od tego czasu wielokrotnie modernizowana przez kolejnych książąt, biskupów i magnatów. W zamku znajduje się Muzeum, które prezentuje zachowane w około 80% oryginalne wyposażenie wnętrz z przełomu wieków XIX/XX. Zamek w Pszczynie należy do tych nielicznych muzeów tego typu w naszej części Europy, które zachowały historyczne, bogate wyposażenie.

Chudów
ruiny renesansowego zamku z lat 30. XVI wieku, wzniesionego przez szlachcica Jana Saszowskiego z Gierałtowic na miejscu drewnianej wieży obronnej. Obiekt murowany z kamienia i cegły, pierwotnie na planie prostokąta, z dziedzińcem centralnym z krużgankami.

Gliwice
Zamek Piastowski powstały w połowie XIV wieku. Jego budowniczym był książę Siemowit, który panował w mieście od ok. 1337 roku i jako jedyny nosił w tym czasie przydomek „księcia gliwickiego”.

Nakło Śląskie
neogotycki pałac wybudowany w połowie XIX wieku przez Hugo von Donnersmarck, w miejscu starszego dworu. Pałac był jedną z głównych siedzib bytomsko-siemianowickiej katolickiej linii Donnersmarcków. W pobliżu pałacu znajduje się park krajobrazowy z zabytkowym starodrzewiem, trzema bramami i budynkami gospodarczymi.

Powrót do Warszawy (Plac Bankowy) około godziny 20/21.

Koszt uczestnictwa:
390.00 zł opłata normalna
345.00 zł senior / stały klient
290.00 zł dzieci

Cena zawiera: transport autokarem klasy** ( Mercedes, Bova, Setra) z wszystkimi opłatami drogowymi i parkingowymi, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, obsługa pilocka i przewodnicka na całej trasie wycieczki, nocleg (klasa **/***, pokoje 1, 2 i 3 osobowe z pełnym węzłem zsanitarnym), wyżywienie (obiadokolacja i śniadanie), ubezpieczenie NNW w PZU S.A.

Dopłata do pokoju 1 osobowego + 50 zł.

Dodatkowe świadczenia:
* miejsce premium + 20 zł (cztery pierwsze miejsca w autokarze)
* miejsce duplex + 100 zł/os. (podwójne miejsce w autokarze dla jednej osoby - liczba miejsc ograniczona).

Zaplanowane wejścia do obiektów sakralnych będą się odbywały w miarę możliwości. Świątynie pełnią funkcje sakralne i może zdarzyć się, że mimo wcześniejszego potwierdzenia dostępności i umówienia z opiekunem obiektu, w dniu wycieczki w kościele będzie odbywać się uroczystość religijna uniemożliwiająca wejście do wnętrza lub kapłan będący opiekunem świątyni będzie musiał oddalić się by pełnić posługę w terenie.

Biuro zastrzega zmianę kolejności zwiedzania obiektów, ostateczna kolejność zwiedzania zostanie ustalona po rezerwacji wszystkich wstępów.

Miejsca w autokarze są numerowane. Wybór numeru następuje po zawarciu umowy i opłaceniu wycieczki.
Rozkład miejsc a autokarze jest przykładowy i może ulec zmianie.
Zadatek musi zostać dokonana w ciągu 3 dni od momentu zapisania, dopłata do całości najpóźniej 15 dni przed rozpoczęciem wycieczki.


Past Events

Bielsko-Biała - wycieczka autokarowa

22 Sep 06:45 - 23 Sep 21:00 22 Sep 06:45 - 23 Sep 21:00 - Warsaw Warsaw
Przewodnicy Warszawa Przewodnicy Warszawa
BIELSKO-BIAŁA Bielsko-Biała Bystra Śląska Wyjazd z Warszawy Plac Bankowy (od strony Galerii Porczyńskich) godzina 07:00. Dzień I Podstawienie autokaru o godzinę 6:45 Plac...   More info

Pałace i dwory Ziemi Ostrołęckiej - wycieczka autokarowa

29 Sep 08:00 - 19:00 29 Sep 08:00 - 19:00 - Warsaw Warsaw
Przewodnicy Warszawa Przewodnicy Warszawa
PAŁACE I DWORY ZIEMII OSTROŁĘCKIEJ Szczawin Susk Stary Brzeźno Czerwin Ponikiew Mała Wyjazd z Warszawy Plac Bankowy od strony Galerii Porczyńskich godz. 7.45 Podstawienie...   More info

Zamki Górnego Śląska - wycieczka autokarowa

06 Oct 07:00 - 07 Oct 21:00 06 Oct 07:00 - 07 Oct 21:00 - Warsaw Warsaw
Przewodnicy Warszawa Przewodnicy Warszawa
ZAMKI GÓRNEGO ŚLĄSKA Siewierz Będzin Kobiór Pszczyna Chudów Gliwice Nakło Sląskie Sosnowiec-Sielce Dzień I Podstawienie o godz. 6:45 Plac Bankowy (między pomnikiem Słowackiego...   More info

Kraków Prehistoryczny - wycieczka autokarowa

17 Nov 06:45 - 18 Nov 21:00 17 Nov 06:45 - 18 Nov 21:00 - Warsaw Warsaw
Przewodnicy Warszawa Przewodnicy Warszawa
KRAKÓW PREHISTORYCZNY Kraków-Miechów Dzień I Podstawienie autokaru godz. 6.45 Plac Bankowy (między pomnikiem Słowackiego, a Galerią Porczyńskich) godz. 7.00 Wyjazd z Warszawy...   More info


© 2018 Siguez